Sjärgårdskonst - Sjömanskista

Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista
Sjärgårdskonst - Sjömanskista

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SJÖMANSKISTA, sent 1800-tal, grönmålad furu, locket svartmålat, lockets insida med segelduk bemålad med Svensk-Norska unionens flagga, höjd ca 43 cm, 92x47 cm

Detta föremål ingår i tema-auktion "Skärgårdskonst"

Åldersrelaterat slitage, färgbortfall

554360

2018-06-30