Flaska glas

Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas
Flaska glas

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

FLASKA, 1600/1700-tal, grönt glas, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet

Kuntoraportti

Del av gördelringen borta, invändig beläggning

554384

Päivämäärä:

2018-06-26