Flaska glas
Klubbat för:
3 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
FLASKA, 1600/1700-tal, grönt glas, höjd ca 23,5 cm
PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet
Kuntoraportti
Del av gördelringen borta, invändig beläggning
554384
Päivämäärä:
2018-06-26