Flaska i form av häst

Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst
Flaska i form av häst

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLASKA i form av häst, 1700/1800-tal, grönt glas, höjd ca 11,5 cm

PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet

Nagg på mynningen samt ett öra

554386

2018-06-26