Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme av patinerad mässing, sex ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, korgbotten och avslutande pinjekotte, höjd ca 90, diameter ca 59 cm

Smärre, slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion

554529

2018-06-26