Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme av patinerad mässing, sex ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, korgbotten och avslutande pinjekotte, höjd ca 90, diameter ca 59 cm
Smärre, slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion
554529
2018-06-26