Besticksuppsättning i silver

Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver
Besticksuppsättning i silver

Klubbat för:

4 200 SEK

4 500 SEK

BESTICK, 49 dlr, silver, Karl William Hoikka och Samuel Mika Westerlund, Finland, 1900-talets mitt, bestående av: 6 matskedar, 14 bordsskedar, 12 dessertskedar, 5 kaffeskedar, 6 fruktknivar, större sked samt 4 diverse bestick, total vikt ca 1471 g

Monogram, gravyr, repor

554534

2018-06-26