Sekretär
2018-06-23
554557
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SEKRETÄR, 1800-talets slut, skrivdel med lådor i masurbjörk samt ett i mitten tryckt porträtt av en dam, hndtag i bronsbleck (luckan är förseglad), nyckel finns, höjd ca 124 samt 104x44 cm
Renoverad och kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage