Tekanna Ryssland 1845

Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845
Tekanna Ryssland 1845

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TEKANNA, Ryssland, sannolikt Carl Moritz Böttger, verksam i S:t Petersburg 1831-66, invändig förgyllning, höjd ca 12, bredd 27 cm, vikt ca 650 g

Mindre bucklor, repor, handtag något löst samt gravyr på sidan

554570

2018-06-26