Matsalsbord
2018-06-22
554662
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
MATSALSBORD, BORD, 1 par, samtida, bemålat trä, dekorlister i mässing, avslut med mässingshylsor, matsalsbordets höjd ca 76 cm, 270x160 cm, respektive 76 cm, 160x77 cm
PROVENIENS: Inköpta på David Gill Gallery i London
Bruksslitage, enstaka märken och repor