Halvar Friesendahl figurin
Vollendet
2018-06-25
554680
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
HALVAR FRISENDAHL (1889-1953): Sittande flicka, signerad och daterad H Friesendahl 1917, grönpatinerad vitmetall, höjd ca 10 cm