Vas silver Sport
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, silver, rokokostil, trumpetformad, graverad dekor "I.F.K. Nora Vandringspris Nora-sjön runt 25 km", graverad dekor med ornamenterad fotring, stämplad KGMG Uppsala 1928, höjd 25,5 cm, vikt 518 g
Graverad, något bucklig fot, spår av invändig förgyllning
554729
2018-11-25