Vas silver Sport

Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport
Vas silver Sport

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, silver, rokokostil, trumpetformad, graverad dekor "I.F.K. Nora Vandringspris Nora-sjön runt 25 km", graverad dekor med ornamenterad fotring, stämplad KGMG Uppsala 1928, höjd 25,5 cm, vikt 518 g

Graverad, något bucklig fot, spår av invändig förgyllning

554729

2018-11-25