Skål på fot silver Sport

Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport
Skål på fot silver Sport

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL på fot, silver, graverad "Svenska Idrottstidningens Hederspris vid Dagens Nyheters Stadslöpning 8 Maj 1921, invändigt förgylld, stämplad C G Hallberg 1920, höjd 23,5, diameter 20,5, vikt 558 g

Graverad, mindre bucklor

554739

2018-11-25