Lockpokal på träsockel silver Sport

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LOCKPOKAL på träsockel, silver, graverad "Dagens Nyheters vandringspris i stadslöpningen i Stockholm uppsatt 1926", stämplad C G Hallberg Stockholm 1926, invändigt förgylld, lockknopp i form av pinjekotte, höjd med sockel 30 cm, silvervikt 530 g

Graverad liv med spår av emblem

554751

2018-11-25