Skärgårdskonst - Modellskepp

Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp
Skärgårdskonst - Modellskepp

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÅTMODELL, 1900-talets mitt, skärgårdssump, skala 1:50, klinkbyggd och delvis bemålad, textilsegel, monterad på sockel, längd ca 46 cm, höjd ca 49 cm

Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"

Minimalt slitage, riggen något slapp

554756

2018-06-30