Skärgårdskonst - Modellskepp
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÅTMODELL, 1900-talets mitt, skärgårdssump, skala 1:50, klinkbyggd och delvis bemålad, textilsegel, monterad på sockel, längd ca 46 cm, höjd ca 49 cm
Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"
Minimalt slitage, riggen något slapp
554756
2018-06-30