Skärgårdskonst - Modellbåt
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÅTMODELL, 1900-talets senare hälft, roslagsskuta (sandkil), skala 1:50, klinkbyggd och delvis bemålad, textilsegel, monterad på sockel, längd ca 41 cm, höjd ca 46 cm
Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"
Minimalt slitage, riggen ställvis slapp
554763
2018-06-30