Skärgårdskonst - Modellbåt

Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt
Skärgårdskonst - Modellbåt

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÅTMODELL, 1900-talets senare hälft, roslagsskuta (sandkil), skala 1:50, klinkbyggd och delvis bemålad, textilsegel, monterad på sockel, längd ca 41 cm, höjd ca 46 cm

Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"

Minimalt slitage, riggen ställvis slapp

554763

2018-06-30