Teservis nyrokoko
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESERVIS, 16 dlr., flintgods, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, England, polykrom dekor, med förgyllda detaljer, betsående av: 10 tekoppar med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 fat, skål
Slitage, missfärgningar, några koppar med sprickor och lagningar
554878
2018-06-23