Teservis nyrokoko

Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko
Teservis nyrokoko

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TESERVIS, 16 dlr., flintgods, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, England, polykrom dekor, med förgyllda detaljer, betsående av: 10 tekoppar med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 fat, skål

Slitage, missfärgningar, några koppar med sprickor och lagningar

554878

2018-06-23