Grand tour souvenirer
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRAND TOUR SOUVENIRER 3 dlr, "Kleopatras nål", modell av obelisken Place de la Concorde i Paris, 1800-talets andra hälft, brons samt svart kalksten, höjd ca 18,5 cm, brevpress, 1800/1900-tal, mikromosaik samt aventuringlas, hölje i glas och svart alabaster, ca 8,5x6,5 cm, bläckhorn, daterat 1784 och med initialerna M B, kalcit, höjd ca 6 cm
Bläckhornet med nagg, lagningar och slitage
554986
2018-06-24