Bordsur Junghans
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JUNGHANS, bordsur, 1800-talets andra hälft, fodralet med imitationsmåleri, litograferad dekor av papegoja, urtavlan med romerska siffror samt märkt Junghans, höjd ca 37 cm, pendel finns
Smärre ytskador, nyckel saknas
555117
2018-06-26