Bordsur Junghans

Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans
Bordsur Junghans

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JUNGHANS, bordsur, 1800-talets andra hälft, fodralet med imitationsmåleri, litograferad dekor av papegoja, urtavlan med romerska siffror samt märkt Junghans, höjd ca 37 cm, pendel finns

Smärre ytskador, nyckel saknas

555117

2018-06-26