Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord

Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

EERO SAARINEN, "Tulip", bord, Knoll International, 2011, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, brickmärkt ´´Knoll´´ höjd ca 72, diameter 137 cm

En nagg och några mindre nagg till kanten av bordet, mindre repor, märken på fot, bruksslitage

555120

2018-06-25