Ateljé Lyktan taklampa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ATELJÉ LYKTAN, takarmatur, sent 1900-/tidigt 2000-tal, 5 ljustpunkter, stomme och ljuspunkter i mässing med armar i svartlackerad metall, etikettmärkt "Ateljé Lyktan", höjd ca 102 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
555214
2018-06-27