Karaffer med silverskoning WMF

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

WÜRTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, karaffer, 1 par, jugendstil, 1900-talets mitt, slipad kristall, med silverskoning, höjd ca 20 cm, stämplade W.M.F. N 1/10

Zustandsbeschreibung

555273

2018-06-26