Skänkskåp 16/1700-tal

Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal
Skänkskåp 16/1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKRIVSKÅP, 16/1700-tal, barock, troligen Tyskland, betsat trä, beslag i smide, träskuren dekor, profilerade speglar, dragbeslag i mässing, höjd ca 80, 68x37 cm

Slitage/mindre skador, delvis renoverad/kompletterad, senare dragbeslag, dörrluckor med torrsprickor, skador/orangrepp, lås saknas

555341

2018-06-29