Kista 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, 1800-tal, bemålad furu, front och lock med dekormåleri dekormåleri, locket med kassetter, ursprungligt lås, märkt 1850, höjd ca 52, 99 x 62 cm
Pldersrelaterat slitage, smärre skador, sidor och bakdel med originalmåleri i pariserblått, senare dekormåler på lock och front, insidan senare bemålad
555359
2018-06-27