Reiners Intarsiafabrik, byrå, 1930-40-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REINERS Möbelfabrik, byrå, Mjölby 1930-40-tal, Swedish Grace, valnöt med klassicerande intarsia i lövträ, benen med skuren dekor, tre lådor, stämplad R MJÖLBY, höjd 79, 88 x 45 cm
Fanerskador, slitage, fanérsprickor, nyckel medföljer
555399
2018-06-27