Servisdelar Rosenthal Sanssouici

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ROSENTHAL, "Sanssouci", servis, 95 dlr, porslin, bestående av: 15 mattallrikar, 12 djupa, 16 lunch, 17 assietter, terrin med lock, 2 skålar, såsbåt, 6 uppläggningsfat, bringare, större skål på fat, 1 par ljusstakar, 11 koppar samt 11 fat

Uppläggningsfat med nagg, repor förekommer

555446

2018-06-29