Kandelabrar 1 par Nyköpings Mässings Bruk

Klubbat för:

2 600 SEK

2 500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets första hälft, mässing, för 1 eller 3 ljus, stämplad NMB NO50, Nyköpings Mässings Bruk (verksam 1606-1840), höjd 27 resp. 50 cm

Mindre bucklor och lagningar

555817

2018-07-02