Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, ´´Musselmalet´´, servisdelar, 38 st, 1900-talets andra hälft, porslin, bestående av: 13 moca/espressokoppar med fat, 5 små fat, 12 assietter, 1 skål på fot, 2 gräddkannar, 1 vas, 1 sockerskål, 1 par ljusstakr, 1 bonboniére, höjd ca 5.5-11.5 cm
Smärre slitage
555818
2018-06-28