Bordslampa i brons 1900-talets första hälft

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDSLAMPA, 1920/30-tal, grönpatinerad brons, i form av gatlykta, sannolikt Danmark, märkt undertill Sival Mönst BSK, höjd 37 cm

Saknar glas, klippt el, bruksslitage

555855

2018-06-28