Klockkedja med urnyckel

Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel
Klockkedja med urnyckel

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KLOCKKEDJA med urnyckel, hårarbete, fästen av förgyllt silver, 1800-tal, ARMBAND, utdragbart, stämplat P.S. troligen för Petrus Strömberg (Mariestad 1832-1851), ortstämpel saknas och årsstämpel något otydlig troligen 1841, BROSCH, Olof Richter, Stockholm 1895, KEDJA, för fickur, silver

Kedja i silver ej med ursprungliga delar

555879

2018-06-29