Klockkedja med urnyckel
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KLOCKKEDJA med urnyckel, hårarbete, fästen av förgyllt silver, 1800-tal, ARMBAND, utdragbart, stämplat P.S. troligen för Petrus Strömberg (Mariestad 1832-1851), ortstämpel saknas och årsstämpel något otydlig troligen 1841, BROSCH, Olof Richter, Stockholm 1895, KEDJA, för fickur, silver
Kedja i silver ej med ursprungliga delar
555879
2018-06-29