Brosch kamé
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BROSCH, 18 k guld, kamé, skuret snäckskal föreställande klassiskt motiv av Hebe som matar Zeus som antagit formen av en örn, stämplad Carolina Söderlund, Stockholm 1879, höjd ca 5,5 cm
Nål och medföljande stopper ej i guld, kamé har kantavslag samt slitage
555880
2018-06-29