Brosch kamé

Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé
Brosch kamé

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BROSCH, 18 k guld, kamé, skuret snäckskal föreställande klassiskt motiv av Hebe som matar Zeus som antagit formen av en örn, stämplad Carolina Söderlund, Stockholm 1879, höjd ca 5,5 cm

Nål och medföljande stopper ej i guld, kamé har kantavslag samt slitage

555880

2018-06-29