Danskt sideboard 1920-tal

Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal
Danskt sideboard 1920-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SEVERIN & ANDREAS JENSEN, Köpenhamn, Danmark, sideboard, 1920-tal, fanerat med mahogny, skiva av grönspräcklig marmor, brickmärkt, höjd ca 101, längd ca 110, djup ca 58 cm
Företaget existerade åren i Köpenhamn 1861-1928.

Nyckel finns att hämta i utlämningen, smärre bruksslitage

555901

2018-06-29