Danskt sideboard 1920-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SEVERIN & ANDREAS JENSEN, Köpenhamn, Danmark, sideboard, 1920-tal, fanerat med mahogny, skiva av grönspräcklig marmor, brickmärkt, höjd ca 101, längd ca 110, djup ca 58 cm
Företaget existerade åren i Köpenhamn 1861-1928.
Nyckel finns att hämta i utlämningen, smärre bruksslitage
555901
2018-06-29