Dansk matsalsgrupp 7 delar, 1920-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SEVERIN & ANDREAS JENSEN, Köpenhamn, Danmark 1920-tal, matgrupp bestående av stort matbord och sex stolar, mahogny, bordet med två ofanerade iläggsskivor och på hjul, stolarna med rottingflätning under sits av svart läder, höjd ca 76, längd ca 160, bredd ca 118 cm, skivornas längd 55, 55, 55 och 26 cm

Bordet med schatteringar i skiva och på ben, i övrigt med smärre bruksslitage

555903

2018-06-29