Slagbord Edsbyverken med Virrvarrskivor

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDSBYVERKEN, 1960-tal, slagbord, stomme av björk med Perstorpsskivor med mönstret "Virrvarr" formgivet av Sigvard Bernadotte, brännmärkt EDSBYVERKEN Made in Sweden, höjd 76, längd 26, djup 73, vardera skivans längd 52 cm, total längd 130 cm

Slitage, en liten fanérbit saknas

555908

2018-06-29