Kuverttallrikar 24 st i silver

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

KUVERTTALRIKAR, 24 st, silver, Peru, 1960-tal, vapenmonogram tillhörande den danska adliga ätten Malling, 10 st sterlingsilver, vikt ca 5,4 kilo, 14 st märkta 800, vikt ca 8,6 kilo, total vikt ca 14 kilo

Proveniens: Ambassadör Jens Henrik Malling

Repor,

555923

2018-06-30