Argenta av Wilhelm Kåge 2 delar
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, 2 skålfat av stengods, Gustavsberg "Argenta", grön glasyr med handmålad dekor av liljekonvaljer och drakfisk, stämpelmärkta, höjd ca 3-4,5, diameter 16 och 18,5 cm
Större skålfat med smärre nagg och dekorslitage
555929
2018-06-27