Argenta av Wilhelm Kåge 2 delar

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, 2 skålfat av stengods, Gustavsberg "Argenta", grön glasyr med handmålad dekor av liljekonvaljer och drakfisk, stämpelmärkta, höjd ca 3-4,5, diameter 16 och 18,5 cm

Större skålfat med smärre nagg och dekorslitage

555929

2018-06-27