Hilkka Liisa Ahola Arabia
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HILKKA LIISA Ahola, bordslampa av fajans, Arabia 1950-tal, handmålad dekora av blomster, stämpelmärkt, signerad H-L Ahola och stämpelmärkt, höjd ca 29 cm
Krackelerad glasyr, troligen avsiktligt
555932
2018-06-29