Hilkka Liisa Ahola Arabia

Hilkka Liisa Ahola Arabia
Hilkka Liisa Ahola Arabia
Hilkka Liisa Ahola Arabia
Hilkka Liisa Ahola Arabia
Hilkka Liisa Ahola Arabia
Hilkka Liisa Ahola Arabia

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HILKKA LIISA Ahola, bordslampa av fajans, Arabia 1950-tal, handmålad dekora av blomster, stämpelmärkt, signerad H-L Ahola och stämpelmärkt, höjd ca 29 cm

Krackelerad glasyr, troligen avsiktligt

555932

2018-06-29