Brevkortsalbum från 1900-talets början

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BREVKORTSALBUM, med ca 200 vykort med motiv från Stockholm med omnejd, 1900-talets början och första kvartal, bl a Konstindustriutställningen i Stockholm 1909, flera i färg, album beklätt med läder, ca 29x21 cm

Album med smärre slitage, ej fullständigt genomgånget, något enstaka kort från annan ort

555941

2018-06-29