Kalk 1700-tal silver Riga
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KALK, silver, 1700-tal, förgylld, dekor med jesus på korset, delvis graverad, fot med vapendekor, stämplad Riga oidentifierad mästarstämpel, höjd 17,5 cm, vikt 263 g
Sliten förgyllning, skador och lagning
555955
2018-07-02