Kalk 1700-tal silver Riga

Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga
Kalk 1700-tal  silver Riga

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KALK, silver, 1700-tal, förgylld, dekor med jesus på korset, delvis graverad, fot med vapendekor, stämplad Riga oidentifierad mästarstämpel, höjd 17,5 cm, vikt 263 g

Sliten förgyllning, skador och lagning

555955

2018-07-02