Leonhard Rothaer kanna silver

Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver
Leonhard Rothaer kanna silver

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LEONHARD ROTHAER I, kanna, silver, Tyskland, punsad dekor med blommor och blad, yttre förgyllning, stämplad Leonhard Rothaer Hamburg (verksam 1671-1690), höjd 11 cm, vikt 168 g

Sliten förgyllning, trasigt lock, bucklig fotplatta, med upphängning-del av ett set

555984

2018-07-02