Såssnipa Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, invändigt med fleur de lisbård, längd ca 18,5 cm
Hänkeln med spricka, smärre glasyrnagg
555989
2018-06-29