Skänk Lennartsnäs

Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs
Skänk Lennartsnäs

Klubbat för:

3 600 SEK

2 000 SEK

SKÄNK, 1800-tal, renässansstil, betsad, skuren dekor, beslag i smide, svarvade dragknoppar, höjd ca 170, 170x53 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Slitage, ytskador

556061

2018-06-30