Skänk Lennartsnäs
Klubbat för:
3 600 SEK
2 000 SEK
SKÄNK, 1800-tal, renässansstil, betsad, skuren dekor, beslag i smide, svarvade dragknoppar, höjd ca 170, 170x53 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Slitage, ytskador
556061
2018-06-30