Byrå Lennartsnäs
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanérad i mahogny, nyckelbussningar i mässing, höjd ca 94, 108x51 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckelbussning saknas, senare bakstycke, smärre fanérskador och fanérbortfall, nedre låda med kantskada
556068
2018-06-30