Byrå Lennartsnäs

Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanérad i mahogny, nyckelbussningar i mässing, höjd ca 94, 108x51 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckelbussning saknas, senare bakstycke, smärre fanérskador och fanérbortfall, nedre låda med kantskada

556068

2018-06-30