Byrå Lennartsnäs

Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs
Byrå Lennartsnäs

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGELBYRÅ, 1800-talets mitt, senempire, med skrivklaff, fanérad i valnöt, skuren dekor, svarvade fötter, höjd ca 180, 115x53 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Skadade nyckelskyltar, nyckel till lådor saknas, nyckel till inredning finns, smärre ytskador

556073

2018-06-30