Byrå Lennartsnäs
Klubbat för:
3 600 SEK
5 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft, England, sk Tallboy, fanérad i mahogny, beslag och nyckelbussningar i mässing, höjd ca 190, 107x53 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, fanérbortfall, fanérlagningar, ytskador, lösa delar samt lösa draghandtag medföljer
556074
2018-06-30