Spegel Lennartsnäs
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, barock, förgylld, skuren dekor, oval form, fasettslipat glas, ca 84x60 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Senare glas, lagat krön, delvis ombronserad, renoverad, mindre sprickor
556098
2018-06-30