Ett par 1800-tals ljusstakar

Ett par 1800-tals ljusstakar
Ett par 1800-tals ljusstakar
Ett par 1800-tals ljusstakar
Ett par 1800-tals ljusstakar
Ett par 1800-tals ljusstakar
Ett par 1800-tals ljusstakar

Såld för:

320 EUR

Utropspris

400 EUR

LJUSSTAKAR, ett par, mässing och delvis patinerad, 1800-talets första hälft, oktagonal avsmalnade pelare, rund fot med dekor av palmettbård, urnformad ljuspipa, höjd 25,5 cm.

Slitage, polerad

556276

2018-11-21