Servisdelar Royal Copenhagen

Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen
Servisdelar Royal Copenhagen

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", servis, 53 dlr, bestående av: 15 koppar nr 1549, 13 fat nr 1549, 9 st assietter nr 1625, kanna nr 1794, sockerskål med lock nr 1680, gräddsnipa nr 1538, skål nr 8501, salt o peppar, ljusstakar ett par, lockurna nr 1684, fat nr 1563, ytterfoder nr 1753, 1 st mindre udda kopp, askfat, cigarettställ samt kapsylöppnare

1 st assiett med nagg. Enstaka delar II:a sort. repor förekommer.

556301

2018-06-29