Uppsatsskål 1800-talets början Ryssland

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

UPPSATSSKÅL, 1800-talets början, troligen Ryssland, brännförgylld brons, slipat glas, dekor med fågelhuvuden, hängande dekorkedja, fotplatta med pärlkant, lockknopp i form av kotte, undersida med signering, höjd med lock 29 cm

556365

2018-07-01