Marc Jacquart bonbonjär silver och glas
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MARC JACQUART, bonbonjär, silver med glasinsats, stämplad Marc Jacquart Paris period 1798-1809, urnformad på sockel med genombruten meanderbord, hänklar, liv med genombruten dekor i form av franska liljan, med monterade lejonmaskaroner, lockknopp i form av lagerkrans, på kulfötter, höjd ca 24 cm, silvervikt 490 g
Kulfötter med mindre skador
556381
2018-07-01